Projekty - Szkolne Kluby Bezpieczeństwa

Spis treści
Projekty
Matematyka innego wymiaru
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej
Szkolne Kluby Bezpieczeństwa
Dzień Bezpiecznego Internetu
Leśnicka Wszechnica Naukowa
Sesje z plusem
Szkolne Kasy Oszczędności
Wszystkie strony

Szkolne Kluby Bezpieczeństwa to projekt przeznaczony dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych w całej Polsce. To możliwość wykorzystania teoretycznej wiedzy z zakresu ekologii i wychowania komunikacyjnego w praktycznym działaniu. Udział w nim jest całkowicie bezpłatny, a ilość członków Klubu nieograniczona. Główny cel to propagowanie działań na rzecz ekologii i bezpieczeństwa drogowego w najbliższym otoczeniu – zarówno w szkole, jak i poza nią.

Członkowie Szkolnych Klubów Bezpieczeństwa mogą np. organizować lokalne happeningi i akcje ulotkowe, prezentować na forum szkoły najważniejsze zagadnienia poświęcone bezpieczeństwu ruchu drogowego z pomocą policji lub straży miejskiej czy też samodzielnie przeprowadzić szkolną akcję „Detektyw bezpieczeństwa - czy nasza szkoła jest bezpieczna?". Kluby same decydują, jakie działania będą organizować. Przykłady zadań znajdują się na stronie http://www.pbd.org.pl/szkolne-kluby-bezpieczenstwa/skb/wiesci

Każda szkoła, która założy swój Klub otrzyma login i hasło dające dostęp do pełnej zawartości serwisu SKB - w tym m.in. do materiałów do pobrania, panelu umożliwiającego samodzielne publikowanie zdjęć i informacji z prowadzonych działań, jak również konkursów z nagrodami, organizowanych za pośrednictwem serwisu dla najaktywniejszych Klubów.

 

Informujemy, iż projekt Program edukacyjny Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich"w którym nasza szoła uczestniczyła od początku, zakończył się w Polsce 30 czerwca 2014 r. W ciągu 14 lat jego trwania, nauczaniem został objęty milion uczniów z ponad 5000 szkół podstawowych w całym kraju.