Zdjęcia z imprez szkolnych

Spis treści
Zdjęcia z imprez szkolnych
Szkolna miłość.
I Ty zostań gwiazdą!
Jasełka 2013r
Jose Torres zaprasza do tańca!
IV Przedląd Małych Form Teatralnych 2012
Jasełka 2011/2012
Karnawał w świetlicy
Wszystkie strony

 


 

     Dnia 14 - II - 2014 czyli w Walentynki koło teatralne "NASTOLATKI" przygotowało przedstawienie walentynkowe pt. "Szkolna miłość". W przedstawieniu udział wzięli: Nadia Brukarczyk, Bianka Kaszuba, Natalia Jaworska, Magda Antoniuk, Matylda Łopeta, Kuba Chwaliński, Maks Fiszer.

 

      Opracowanie muzyczne p. Ewa Syjud; reżyseria p. Grażyna Miklaszewska.

 

 

                                                                                                                                                       

 


 

28.01.2014r  odbył się szkolny konkurs wokalno- taneczny "I Ty zostań Gwiazdą", w dwóch kategoriach taniec i piosenka. Wzięło w nim udział 23 uczniów.

W kategorii taniec I miejsce zdobyły uczennie klasy III B:

Iga Sierakowska, Maja Cicha, Julia Barszczyk, Alicja Pytel, Zofia Francuz, Patrycja Gieranin

W kategorii piosenka:

I miejsce zdobyła uczennica klasy IV A: Aleksandra Kopeć

Gratulujemy!

 

 


 

20.XII.2013r w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W programie arystycznym pt."Idą Święta" wystąpili uczniowie z koła teatralnego dla klas I - III i IV - VI oraz zespołu wokalnego.

Program został przygotowany przez p. Jadwigę Florkowska, p. Grażynę Miklaszewską i p. Ewę Syjud - Onacką oraz Magiczny Teatr Muzyczny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

                                                                                                                                           W maju – „Wrocławski Most Tolerancji" zawitał do naszej szkoły.

 

W ramach projektu edukacyjnego odbyło sie spotkanie z uczniami klas IV-VI pt. „Poznaj inną kulturę," które prowadził sam sławny muzyk , perkusista z Kuby Jose Torres wraz z żoną Izabelą. Spotkanie miało na celu pokazanie pozytywnych aspektów różnorodności wielokulturowej, kształtowanie postawy otwartości wobec innych kultur, narodowości i ras. Realizowany program w ramach działalności Fundacji „ Sztuka ,Zdrowie ,Tolerancja" „Wszyscy w w rytmie", pokazuje ,że „W życiu i społeczeństwie jest jak w orkiestrze - trzeba szanować każdego i współgrać, aby dobrze zagrać - jak powiedział Jose Torres. Atrakcyjna forma zajęć przybliżyła uczniom kulturę kubańską , ukazując pozytywny przykład znanego artysty z innego kręgu kulturowego. Bardzo ważnym elementem programu była integracja społeczności szkolnej poprzez zabawę w której podstawą jest zachowanie rytmu. Jose z uczniów stworzył orkiestrę, która odgrywała ten sam rytm na instrumentach perkusyjnych, a widownia wyklaskiwała zadany rytm , wszyscy bawiliśmy się w jednym rytmie..Ważne w ćwiczeniu było podkreślenie zgodności, która buduje porządek i tworzy wspólną orkiestrę. . Spotkanie„Wszyscy w jednym rytmie," cieszyło się wielkim zainteresowaniem wszystkich uczestników, było ważnym wydarzeniem w życiu szkoły , które dopełniło działania w kształtowaniu postaw otwartości i tolerancji wobec różnorodności wielokulturowej.

 

Po zakończeniu spotkania Jose rozmawiał z uczniami i nauczycielami, pracownikami szkoły, rozdawał autografy.

Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy i zagramy we wspólnej orkiestrze.